На допомогу вчителю інформатики

2017-2018 н.р.

Рекомендації щодо проведення II етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2017/2018 навчальному році

ДЕРЖСТАНДАРТИ

Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо викладання інформатики у 2017 2018 н.р.( Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 09.08.2017 р. № 1/9-436)

Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення інформатики

у 2017-2018 навчальному році (обласні)

 Матеріали, обласної наради, які стосуються вчителів інформатиків  розміщені на форумі інформатиків Полтавщини 

Відео -методичні рекомендації  знаходяться за посиланнямhttps://www.facebook.com/oksana.pasichnyk?fref=gs&hc_location=group_member_profile

 

 

 

 

Оновлена програма з інформатики для 5-9 класів знаходиться за посиланням: https://www.ed-era.com/img/books/mon59/programs/8.informatika.pdf

Інформатика 9 клас

image_pdfimage_print

Навчально-методичне забезпечення для 5 класу з інформатики.

Календарно-тематичне планування з інформатики для 6-9 класу за оновленою програмою 2017 року 

Завантажити: Календарно-тематичне планування з інформатики для 6-9 класу за оновленою програмою 2017 року + СертифікатК

Усі уроки інформатики

Ключові зміни до оновлених програм з інформатики:

ІНФОРМАТИКА. 5-9 КЛАСИ

Робочою групою було розглянуто всі пропозиції щодо зміни програми, які надійшли від громадськості через платформу ЕдЕра. Певна частина пропозицій не могла бути задоволена в рамках теперішнього процесу, наприклад, щодо поділу інформатики на два предмети; ці пропозиції відхилено.

1. Розкрито компетентнісний потенціал навчального предмета, у пояснювальній записці наведено таблицю, де вказано, як розкриваються в предметі ключові компетентності.

2. Пояснено, як відображуються в предметі наскрізні змістові лінії.

3. У кожній темі розкрито компетентнісні результати навчання згідно зі структурою компетентності, за складниками: знаннєвим, діяльнісним, ціннісним. Стовпець очікуваних компетентнісних результатів наведено зліва, стовпець змісту навчального матеріалу – справа.

4. Видалено частини пояснювальної записки, що не стосуються власне навчального предмету, наприклад посилання на санітарні норми.

5. Видалено кількості годин, що відводяться на вивчення окремих тем, однак до пояснювальної записки додано вимогу, що на вивчення тем лінії &laqlaquo;Основи алгоритмізації та програмування» має відводитися не менше 40% навчального часу у 5–8 класах і не менше 30% навчального часу у 9 класі.

6. З усіх класів видалено теми «Повторення вивченого» та «Проектна діяльність». Проектну методику рекомендується застосовувати протягом всього навчального року, а не однієї теми.

7. Виконано такі перенесення тем між класами:

a. Матеріал теми «Служби та ресурси Інтернету» із 6 класу поділено між 5 та 7 класами; роботу з електронною поштою перенесено в 7 клас.

b. Комп’ютерну графіку перенесено з 8 класу у 6-й.

c. Тему «Текстовий процесор» перенесено з 9 класу у 8-й та перейменовано.

d. Тему «Створення та публікація веб-ресурсів» перенесено з 9 класу у 8-й.

e. У 9-й клас додано теми «Основи баз даних» і «3D-графіка».

8. Впорядковано матеріал в темах, що вивчаються концентрично: у текстовому процесорі в 5 клас перенесено роботу зі списками, а в табличному процесорі діаграми тепер вивчаються лише в 9 класі.

9. Уникнуто надмірної деталізації змісту навчального матеріалу та вимог до навчальних досягнень.

10. Додаток із переліком компетентнісних задач винесено в окремий документ.

11. З метою дотримання міжпредметних зв’язків робочій групі з оновлення програми з математики запропоновано перенести теми «Координатна площина» та «Від’ємні числа» у 5 клас.

Календарне планування уроків інформатики у 5 класі

Календарне планування уроків інформатики у 6 класі

Календарне планування уроків інформатики у 7 класі

Календарне планування уроків інформатики у 8 класі

Календарне планування уроків інформатики у 9 класі

Календарне планування уроків інформатики у 10 класі

Календарне планування уроків інформатики у 11 класі

ПРОГРАМА поглибленого вивчення інформатики у 8-9 класах 

Наказ Міністерства освіти і науки України від 13.06.2017 № 841 "Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад з математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки, інформатики, інформаційних технологій у 2017/2018 навчальному році"

Комментариев нет:

Отправить комментарий